Vyhledej
Šikovné nákupy
Tenisový klub Dvůr Králové n. L (TC DK) > Služby občanům > Hasiči

V Dolní Brusnici shořela po půlnoci chalupa, jeden člověk přišel o život

Redakce / 5.06.2021, Aktualizováno , Dolní Brusnice
Krátce po půlnoci přijalo krajské operační a informační středisko HZS Královéhradeckého kraje hlášení o požáru chalupy v Dolní Brusnici. Už při příjezdu hasičských jednotek na místo události byl požár v plném rozsahu.

Hasiči dostali informaci, že by se mohla uvnitř objektu nacházet jedna osoba, kterou skutečně při průzkumu našli. Bohužel nejevila žádné známky života, což potvrdila i přivolaná zdravotnická záchranná služba. Nikoho dalšího už jednotky ve vnitřních prostorech neobjevily.


Na likvidaci požáru byly nasazeny tři vodní proudy C, podařilo se jej lokalizovat před jednou hodinou ranní. Aby byl na místě dostatek hasební vody, byla zajištěna dvě čerpací stanoviště. Při likvidačních pracích museli zasahující hasiči postupovat velmi opatrně, hrozilo totiž zřícení či propadnutí konstrukcí.

Objekt kompletně celý vyhořel, požářiště budou ohledávat během dnešního dne vyšetřovatelé hasičského záchranného sboru a Policie ČR. Byla vyžádána také součinnost vyšetřovací skupiny Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče. Příčina tragické události i výše škoda, kterou plameny napáchaly, jsou předmětem vyšetřování.

Požářiště budou ohledávat během dnešního dne vyšetřovatelé hasičského záchranného sboru a Policie ČR. Byla vyžádána také součinnost vyšetřovací skupiny Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče. Příčina tragické události i výše škoda, kterou plameny napáchaly, jsou předmětem vyšetřování. Výše škody, kterou požár způsobil, byla odhadnuta na asi 1,5 milionu korun. Uchráněné hodnoty představují asi 250 tisíc korun.

Operační důstojník vyslal na místo události postupně osm jednotek požární ochrany, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Při události zasahovali profesionální hasiči ze stanic Dvůr Králové nad Labem a Trutnov a JSDH Bílá Třemešná, Mostek, Hostinné, Dolní Brusnice, Miletín, Pecka.  


Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 
Vaše komentáře

Přečteno 1873x
 
Hodnocení článku: