Třikrát zdar jste mohli zaslechnout v úterý 15. května 2018 na letním stadionu ve Dvoře Králové nad Labem. Neslyšeli? Zaznělo totiž na zahájení i ukončení okresního kola atletického čtyřboje žáků speciálních škol.
Tento den se do Dvora sjeli sportovci z Vrchlabí, Dolního Lánova a Úpice a spolu ještě se žáky Základní školy a Praktické školy Dvůr Králové nad Labem se utkali v několika disciplínách. Každého čekal běh na 60 metrů, skok daleký, hod kriketovým míčkem a dlouhý běh – dívky 800 m a pro chlapce 1500 m.
Všech osmnáct sportovců hrálo celou dobu fér, dali do svých výkonů vše, co mohli, a věřím, že všichni netrpělivě očekávali vyhlášení výsledků.
Mezi dívkami zvítězila Erika Husárová z Dolního Lánova, na druhém místě se umístila Marie Šmatárová ze Dvora Králové nad Labem a bronzovou příčku obsadila Marie Miková z Dolního Lánova.
Z chlapců se vítězem stal Filip Ringl ze Dvora Králové, stříbrný byl Dominik Husár z Dolního Lánova a třetí místo získal také „Lánovák“ Jiří Gabor.
Celá tato vítězná šestka se utká s dalšími sportovci ve čtvrtek 24. května na krajském kole. Držte jim taky palce, ať se dostanou na tu vysněnou „republiku“.
21.10.2025 - Zákaz prodeje v provozovnách s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních platí pro nadcházející svátek - 28. října. Počítejte s tím.
22.08.2025 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku ve dnech 1. září - 26. října 2025 z Police nad Metují do Broumova. P/o cestující bude připravena náhradní autobusová doprava.
16.07.2025 - České dráhy a PKP Intercity prodlužují nasazování lůžkových vozů do souprav nočních spojů EC 460 a EC 461 Baltic express do 29. září. Nejbližší nástupní stanice jsou pro náš region Pardubice.